מחשבון שינה

לשיחת ייעוץ בחינם עם יועצת שינה

עייפים בעבודה? הפתרון לכך הוא מחשבון שינה

תוכן עניינים

בעולם אידאלי הייתם מתעוררים באופן ספונטני עם תום מחזור השינה. אך לרוע המזל, העבודה, הריצות סביב המחויבויות וניהול הבית, החוגים של הילדים וקדחתנות החיים בעולם המערבי מאלצים אתכם להתעורר עם השעון המעורר ולגרור את עצמכם מהמיטה כשאתם לא חשים שישנתם מספיק. 

זה לא אומר שלא ישנתם מספיק. רוב הסיכויים שפשוט התעוררתם באמצע מחזור השינה.

מחזורי השינה

השינה מורכבת ממחזורי שינה שחוזרים על עצמם מידי 90 דקות. המחזורים הללו מורכבים משני שלבים עיקריים, שנבדלים זה מזה בפעילות שמתרחשת במוח, בהורמונים שמופרשים בגוף, בפעילות השרירים ועוד. 

לקריאה נוספת על מחזורי השינה.

התעוררות באמצע מחזור השינה היא אחת הסיבות העיקריות לקושי בהתעוררות, כך שאם אתם רוצים להתעורר רעננים וערניים עליכם להקפיד להשלים את מחזורי השינה במלואם.

איך משלימים את מחזורי השינה?

הדרך הטובה ביותר לוודא שאתם מתעוררים בסוף מחזור השינה הוא מחשבון מחזור שינה, שמסייע לתכנן את השינה שאידאלית עבורכם. בהתבסס על ההנחה שמחזור שינה אורך כ- 90 דקות, ולאדם בוגר נחוצה השלמה של 5 עד 6 מחזורי שינה מידי לילה.

יצירת השינה האידאלית עבורכם מגדילה באופן משמעותי את הסיכוי שלכם לקבל גם את כמות שעות השינה שנחוצות לכם וגם את איכות השינה שלה אתם זקוקים.

תכנון השינה האידיאלית באמצעות מחשבון מחזורי שינה

מרבית האנשים לא מתכננים מראש את שעת השינה שלהם, אך ידוע להם באיזו שעה הם מתכננים לקום, בדרך כלל שעת ההשכמה נקבעת בהתאם למחויבויות שלכם. זה יכול להיות טיפול בילד, היערכות לעבודה או ללימודים, הוצאת הכלב לטיול ועוד. 

בעוד סיבת ההשכמה כופה עליכם את שעת ההתעוררות, שעת השינה הרבה יותר גמישה ותלויה בבחירה החופשית שלכם, ומהסיבות הללו על מנת לתכנן את השינה האידאלית עבורכם עליכם לקבוע את שעת ההתעוררות. 

משקבעתם את שעת ההתעוררות, עליכם לספור לאחור את שעות השינה שנחוצות לכם בתוספת 15 דקות לשלב ההירדמות. כך יוצא, שלהשלמת 5 מחזורי שינה עליכם לחשב את שעת השינה 7 שעות ו- 45 דקות אחורה, ולהשלמת 6 מחזורי שינה עליכם לחשב את שעת השינה 9 שעות ו- 15 דקות אחורה.

כך לדוגמה, אם עליכם להתעורר בשעה 7:00 בבוקר, ספרו 7.5 שעות אחורה, וודאו שאתם נכנסים למיטה כרבע שעה לפני 23:30 בלילה, שזו השעה בה עליכם לצלול אל מחזור השינה הראשון שלכם.

חשוב לזכור, מחשבון שינה הוא רק מדריך שמסייע להבין את שיגרת השינה ולהתעורר בקלות. אף על פי שבמרבית המקרים הוא מצליח בכך, חשוב שתבחנו את הרגשתכם בימים שלאחר השינה על פי החישוב שעשיתם. אם אתם עדיין חשים עייפים ביום שאחרי, ייתכן שאתם זקוקים למחזור שינה נוסף או לשינה איכותית יותר.

כיצד מחשבים מתי עלינו לקום באמצעות מחשבון שינה

מחשבון שינה מומלץ לחישוב שעת ההשקמה או שעת השינה-

https://www.hillarys.co.uk/static/sleep-calculator/

למחשבון יש 2 אפשרויות:

  1. להכניס באיזה שעה עלינו לקום ולקבל את השעות המומלצות עלינו ללכת לישון על מנת להשלים מחזורי שינה מלאים.
  2. להגדיר למחשבון שאנחנו הולכים לישון עכשיו והוא ירשום לנו באילו שעות הוא ממליץ לנו לקום על מנת שלא נקום באמצע מחזור שינה.
מחשבון שינה

האם אתם סובלים מהפרעות שינה?

הפרעות שינה עלולות לפגוע ביכולתכם לשמור על שיגרת שינה בריאה, וגם שימוש במחשבון שינה לא יהיה יעיל עבורכם, אם במהלך הלילה אתם מתקשים לשמור על רצף שינה או להשלים מחזורי שינה.

אם אתם סובלים מקושי להירדם, יקיצות מרובות מכל סיבה שהיא, אינסומניה (חוסר שינה) או כל הפרעת שינה אחרת, מומלץ לכם להתייעץ עם רופא המשפחה כיצד להסדיר את שעות השינה שלכם.

זכרו, חוסר שינה או שינה לא מספקת עלולה לפגוע בבריאותכם הפיזית, הרגשית והמנטלית, ועל כן חשוב לטפל בכל הפרעת שינה מכל סוג.

לקריאה נוספת על הפרעות שינה.

מחשבון המסייע לתכנן את השינה שאידאלית עבורכם. בהתבסס על ההנחה שמחזור שינה אורך כ- 90 דקות, ולאדם בוגר נחוצה השלמה של 5 עד 6 מחזורי שינה מידי לילה.

משקבעתם את שעת ההתעוררות, עליכם לספור לאחור את שעות השינה שנחוצות לכם בתוספת 15 דקות לשלב ההירדמות. כך יוצא, שלהשלמת 5 מחזורי שינה עליכם לחשב את שעת השינה 7 שעות ו- 45 דקות אחורה, ולהשלמת 6 מחזורי שינה עליכם לחשב את שעת השינה 9 שעות ו- 15 דקות אחורה.

מחשבון השינה עוזר לנו לתכנן מתי ללכת לישון/מתי לקום על מנת שלא נקום באמצע מחזור שינה. התעוררות באמצע מחזור השינה היא אחת הסיבות העיקריות לקושי בהתעוררות.

במרבית המקרים הוא מצליח בכך, אך אם אתם עדיין חשים עייפים ביום שאחרי, ייתכן שאתם זקוקים למחזור שינה נוסף או לשינה איכותית יותר.

small_c_popup.png

פרטי יצירת קשר

השאירו את הפרטים שלכם ונדאג ליצור אתכם קשר בהקדם!