חלום על שיניים

רוצה ללמוד לפרש את החלומות שלך לבד?

לקבלת גישה לקורס פירוש חלומות

תוכן עניינים

אחד החלומות הנפוצים ביותר שאנשים חווים הוא חלום על נפילת שיניים. חלום מסוג זה יכול להיות כל כך מציאותי, שהחולם מרגיש שהוא ממש קורה. ייתכן שהסיבה לכך היא שהשיניים הם חלק חיוני כל כך בהישרדות של המין האנושי, ושבלעדיהם אין לו את היכולת לאכול ולעכל את המזון.

בעוד שנפילת שיניים מאוד שכיחה בחלומות, שיניים יכולות להופיע בחלום במגוון ווריאציות, ועשויות להיות להן משמעויות שונות. עם זאת, במרבית המקרים חלום על שיניים נושא מסר חשוב לחולם.

חלומות נפוצים על שיניים והמשמעויות שלהם

 • שיניים נופלות בחלום- כאמור, זהו החלום הנפוץ ביותר על שיניים, אך הוא לא בהכרח נושא מסר זהה לכל החולמים. חלום על שיניים נופלות יכול לסמן חרדות מהן החולם סובל, כמו חשש מפני זקנה, חשש מאמירת דברים שלא צריכים להיאמר, חשש מחשיפה ועוד. כמו כן, בהקשר של הישרדות, אובדן שיניים בחלום עשוי לסמל אובדן תחושת העצמאות של החולם או תחושת חוסר אונים. על מנת להבין את המשמעות המדויקת של החלום עבור החולם, צריך לבחון אילו אנשים נוספים מופיעים בחלום, מה החולם עשה בחלום, מה הוא הרגיש וכו'.
 • שיניים שבורות בחלום- חלום על שיניים שבורות מסמל לעתים קרובות משהו שנשבר בחייו של החולם. לעיתים זה עשוי לסמל פירוק של משהו כמו זוגיות, שותפות וכדו' והוא בא להסב את תשומת ליבו של החולם למתרחש בחייו הערים. על מנת לקבל רמזים נוספים על משמעות החלום יש לבחון את יתר הסמלים המופיעים בחלום.
 • שיניים מלאכותיות בחלום- חלום על שיניים מלאכותיות עשוי לסמל שקר או הונאה. יכול להיות שהחולם מנסה להסתיר משהו או שאינו מראה את פרצופו האמיתי. על החולם לבחון האם אמר משהו שאינו שלם אתו או שנהג בחוסר כנות, האם הפר הבטחה, חשף סוד וכדו'.
 • שיניים בריאות בחלום- חלום על שיניים בריאות ולבנות יכול לסמל הצלחה של החולם או תחושת גאווה בגין משהו שעשה.
 • חיפוש שיניים בחלום- שן שאבדה בחלום שהחולם מנסה לאתר מסמלת שהחולם חושש לאבד משהו יקר או שאולי כבר איבד משהו חשוב או יקר ערך עבורו.
 • שן מתנדנדת בחלום- חלום על שן מתנדנדת מסמן לחולם על חששות שונים, כמו החשש לומר את הדבר הלא נכון, החשש לאבד משהו יקר ערך וכדו'. באופן כללי על החולם לבדוק את הסמלים הנוספים בחלום ולבחון מה המקור לחששות שלו.
 • עקירת שיניים בחלום- חלום על עקירת שיניים מסמן לחולם שהוא עומד בפני אתגר או קושי בחייו. אופי עקירת השן עשוי לסמן לחולם את דרך ההתמודדות הצפויה לו. אם עקירת השן בחלום קשה וכואבת או קלה ומהירה, כנראה שזה מעיד על התמודדותו של החולם עם האתגר שניצב בפניו.
 • שיניים רקובות בחלום- בדרך כלל חלום על שיניים רקובות לא מביאות בשורות טובות, והוא עשוי לסמן לחולם משהו רע עומד לקרות בחייו. על מנת להבין את משמעות החלום טוב יותר, על החולם לבחון מי האנשים שהיו איתו בחלום, מה הוא עשה בחלום כשגילה שהשיניים רקובות, ומהם הסמלים הנוספים שהופיעו בחלום. חשוב מאוד שהחולם יבחן את חייו ויבדוק האם קיים פוטנציאל שמשהו ישתבש בחייו. פרט לכך, שיניים רקובות בחלום הן סימן להזנחה, והוא בא לסמן לחולם לבחון מה הזניח לאחרונה ומצריך את תשומת ליבו.

משמעויות נוספות לשיניים בחלום

 • שקר- קיימת אמונה נפוצה, שחלום על שיניים מעיד על שקרים שהחולם סיפר או שקרים שנאמרו בפניו. הפירוש הזה רלוונטי במיוחד אם בחלום הופיעו שיניים מלאכותיות, אך אין זה גורף, וחשוב תמיד לבחון את ההקשר של החלום.
 • כסף- לפעמים ניתן לשייך שיניים בחלום לכסף. איבוד שן בחלום יכול לסמן לחולם שהוא ימצא כסף בקרוב או שיקבל תמורה עבור מעשה שעשה.
 • חרטה- הופעת שיניים בחלום עשויה לסמל עבור החולם מעשה או אמירה שהתחרט עליהם לאחרונה או כאלו שיש לו רגשות מעורבים לגביהם. חלום על איבוד שיניים או נפילת שיניים בהקשר זה עשוי לבוא לאחר ויכוח או אי הסכמה עם דמות מרכזית בחייו של החולם.
 • מחלה- תרבויות רבות מאמינות שחלומות על שיניים מעידים על מחלה קשה מאוד או אפילו מוות של אדם קרוב. אף על פי שאין ראיות מוחלטות שתומכות בהנחה זו, רבים נוטים להאמין בכך. אם החולם על שיניים חושד שהוא, או מישהו שקרוב אליו, חולה במחלה, ביקור אצל הרופא יהיה צעד נבון.

ניתוח חלום על שיניים- יישום הפרשנות האישית של החולם

מכיוון שחלומות הם חוויה אישית עמוקה, החולם תמיד יהיה המפרש הטוב ביותר של חלומותיו. להלן כמה טיפים נוספים שיעזרו לפענח את המשמעות של החלום על שיניים ברמה האישית.

 • איך החלום גרם לחולם להרגיש? האם החלום גרם לתחושת פחד או בהלה? האם הוא עורר מבוכה או גאווה? התחושה שמלווה את החולם בחלום מעידה בדרך כלל על אופי חיובי או שלילי לפרשנות של החלום.
 • מה היה ההקשר של החלום? יש לשים לב מקרוב לפרטים נוספים שהופיעו בחלום. עם מי החולם היה, מה עשה בחלום ואילו חפצים אחרים או סמלי חלום הופיעו בחלום?  חשיבה על ההקשר ושילוב סמל השיניים עם סמלי חלומות אחרים יכול לעזור לחולם להבין טוב יותר את משמעות החלום.
 • אילו אירועים מתרחשים בחייו של החולם? זה לא נדיר שחולמים על נפילת שיניים לאחר ויכוח סוער, מעשה שגרם לחולם להתחרט עליו או חרדה שנוכחת בחיי החולם. חשיבה מדוקדקת על המתרחש בחיי הערות בהחלט מסייעת להבין טוב יותר את משמעות החלום.
 • השוואה של החלום לחלומות אחרים באמצעות ניהול יומן חלומות יאפשר לחולם להשוות את החלום לחלומות אחרים שחלם לאחרונה, ולבחון האם יש מגמה חוזרת או נושאים שחוזרים על עצמם בחלומותיו.
small_c_popup.png

פרטי יצירת קשר

השאירו את הפרטים שלכם ונדאג ליצור אתכם קשר בהקדם!