חלום על עכברים

רוצה ללמוד לפרש את החלומות שלך לבד?

לקבלת גישה לקורס פירוש חלומות

תוכן עניינים

מיקי מאוס זכור למרבית האנשים כחבר ילדות שמח וטוב לב, אך ככל שהשנים חלפו, רבים למדו להסתכל על העכבר כיצור לא סניטרי ולמתג אותו בקונוטציות שליליות מתוקף היותו מכרסם, מזיק ונושא מחלות.

כשהם מופיעים בחלום, מה שעכברים מייצגים בחיי הערות, מתורגם לעתים קרובות באופן ישיר לדרך שבה מרגישים כלפיהם בעולם האמיתי.

הופעת עכברים בחלום עשויה לסמל דברים חיוביים ושליליים, וזה תלוי באופן בו החולם בוחר לתפוס אותם. למרבה הצער, רוב האנשים מחזיקים בתפיסות שליליות, עם כמה יוצאים מן הכלל.

הפרשנויות השונות לחלומות על עכברים

 • פחד וחרדה- בין אם זה בסרטי אימה או בחיים האמיתיים, לעתים קרובות אנשים חוששים או מודאגים מנוכחות עכברים בסביבתם. מפגש עם עכברים בחלומות, עלול לעורר את אותה דרגת חרדה כפי שהיו מצפים להרגיש אם היו פוגשים בהם בעולם האמיתי. עם זאת, תחושות של פחד וחרדה יכולות להכריע בכל הנוגע לחלום. הם יכולים להיות לא נעימים באופן מוחץ ובכל זאת חסרים כל מראית עין של קשר לעולם האמיתי. לכן, כאשר פחד וחרדה מרימים את ראשיהם המכוערים בחלום, זה יכול להעיד על תאימות עם תחושות שמתעוררות באופן הרלוונטי למה שקורה בחייו של החולם. תחושות אלו עשויות לשמש ככלי לזיהוי הפחדים והחרדות של החולם ולהתמודדות איתם.
 • חולי ומחלה- אחת הסיבות שבגללה רבים חוששים מעכברים היא בגלל ההיסטוריה שלהם כנשאים של מחלות. במאה ה- 14 היה ידוע כי עכברים היו הגורם למגפת הבובון, וכיום הן עדיין ידועות בהפצת מחלות כמו א.קולי וסלמונלה. מסיבה זו, זה לגמרי רציונלי לחשוש ממחלות וחולי, אם כי יש נקודה שבה הפחד מפני מחלות עלול להתגנב לחלומות. עם זאת, הפחד לחלות אינו בלעדי לחולי פיזי, וחלום על עכבר עלול לבטא את הפחד של החולם גם מפני מחלת נפש. פרט לכך, מחלות עשויות להתייחס להתנהגות הרסנית, שבאה לידי ביטוי במערכות יחסים בפרט ובחיי היום יום בכלל. יחד עם זאת, ברמה האישית, עכברים חולים יכולים בקלות להוות סימן לכל היבט שלילי בחיי החולם, וייתכן שהופעתם בחלום נועדה לרמוז לחולם כי עליו להיבדק או לשמור על בריאותו.
 • פִּקְחוּת- עכברים ידועים בכושר ההסתגלות והתושייה המדהימים שלהם. אחרי הכול לעכברים יש הרבה טורפים טבעיים כמו נצים, זאבי ערבות, שועלים וינשופים. זאת אומרת שהם נאבקים ללא הרף כדי לשרוד, וכתוצאה מכך הם הפכו ליצורים קטנים וחמקמקים להפליא, שמצליחים להסתתר ביעילות ולחמוק מפני טורפים מבלי להיתפס. יתר על כן, עכברים שימשו במשך שנים במחקרי התנהגות של בעלי חיים, והוכיחו שהן חלק מהיצורים החכמים ביותר שקיימים. מפגש עם עכבר חכם בחלום עשוי לייצג את פיקחותו והתנהגותו של החולם, הניתנים להתאמה במצבים לא נוחים. בדיוק כמו עכברים, גם בני האדם הם יצורים חברתיים שיעשו את מה שהם צריכים כדי להצליח או לשרוד בחיים. עכבר מצליח בחלום עשוי להיות סימן ליכולת של החולם להסתגל בחוכמה לסביבתו. 
 • התמדה- עכברים הם יצורים בעלי כושר התמדה מעורר הערצה, והודות לה הם מקבלים ציונים גבוהים במיוחד בכל מבחן שבסופו ממתין להם תגמול. לכן הופעת עכבר בחלומות יכול להיות סימן לעקשנות של החולם בחייו. עבור אנשים חדורי מוטיבציה ששומרים על יעדים ברורים, חלום על עכבר עשוי לסמל את כוח הרצון של החולם ואת התחושה שמגיע לו תגמול על מאמציו.

החלומות הנפוצים ביותר על עכברים

 • חלום על עכברים בתוך הבית- בדרך כלל חלום על עכברים בבית לא מבשר טובות. למעשה, הוא עשוי לסמן לחולם שרבים מן הסובבים אותו רוצים להרע לו, להרוס את תוכניותיו ולפגוע בו. החלום בא להזהיר את החולם שלא יסמוך על כל אחד, ושעליו להיות זהיר. חלום על עכברים בבית יכול לסמן לחולם כי יש לו חברים מזויפים.
 • חלום על עכברים שרצים בבית- עכברים רצים בתוך הבית עשויים לסמן לחולם שצפוי לו סכסוך עם מישהו מבני המשפחה.
 • חלום על עכברים שהורסים דברים- חלום מסוג זה קשור בדרך כלל לכספים, ועשוי לסמן הפסד כספי או מצב כלכלי רע.
 • עכברים אוכלים בחלום- חלום מסוג זה אומר שיהיו לחולם הרבה שמחה וכיף בתקופה שלאחר מכן. כמו כן, לפעמים החלום הזה יכול להתפרש גם בדרך אחרת והוא עשוי להעיד על אובדן הביטחון העצמי של החולם. חלום על עכברים שאוכלים את האוכל של החולם בא לרמוז לו שעליו לשמור על בריאותו ולהיבדק.
 • עכברים בורחים בחלום- עכברים במנוסה עשויים להעיד על העדר אומץ של החולם להתמודד עם הבעיות שלו בחיים האמיתיים, מה שגורם לו לברוח מהן.
 • תפיסת עכבר בחלום- לחלום על תפיסת עכבר משמעות חיובית, והוא עשוי לרמז על רווחים כלכליים שיהיו לחולם בעתיד. באופן כללי חלום כזה בא להרגיע את החולם, שמצבו הכלכלי יהיה טוב מאוד. פרט לכך, הוא עשוי לרמוז לחולם שהתנהגותו אינה הולמת, ושאולי עליו לשנות את התנהגותו או את הגישה בה הוא פועל.
 • הריגת עכבר בחלום- חלום על הריגת עכבר מסמלת ניצחון עתידי של החולם מול אויביו. כמו כן, לחלום על הריגת עכברים יכולה להיות משמעות אחרת, ויתכן שהחולם צפוי לקבל חדשות טובות מאוד בזמן הקרוב.
 • עכברים נמלטים בחלום- חלום על עכברים שנמלטים מהחולם מעיד על כך שלחולם אין אומץ להתמודד עם הבעיות שלו, אולם הוא מנסה להימנע מהן. אם החולם הניח לעכברים לברוח, זה סימן שיהיה לו סכסוך עם בן /בת הזוג או עם בני המשפחה שלו. כמו כן, חלום מסוג זה יכול לרמוז על בעיות כלכליות בעתיד הקרוב.
 • חלום על הרבה עכברים- חלום שבו מופיעים הרבה עכברים עשוי לרמוז על מישהו שמנסה להרוס את המוניטין של החולם או על צרות שעתידות לפקוד את החולם בעתיד.
 • חלום על עכבר לבן- עכבר לבן בחלום מסמל זוגיות או נישואים מאושרים או שהפן הרומנטי עתיד להיות טוב בקרוב. מצד שני, קיימת פרשנות על פיה החולם עתיד להיתקל במכשולים, שיהא עליו ללמוד כיצד להתמודד איתם. חלמת על העכברים הלבנים, זה סימן טוב. למעשה, החלום הזה הוא סימן לכך שיש לפניכם זוגיות או נישואים מאושרים. מצב האהבה שלך יהיה טוב מאוד בעתיד ואתה לא צריך לדאוג.
 • חלום על עכבר שחור- חלום זה הוא סימן לבעיות בריאותיות שיש לחולם בחיים האמיתיים, והוא בא לעודד אותו להיבדק. פרשנות נוספת לחלום כזה אומרת, שמישהו קרוב לחולם עלול לבגוד בו בעתיד.
 • חלום על עכבר ורוד- חלום זה הוא סמל לנישואין מאושרים או לזוגיות שצפויה לחולם בעתיד. 
 • חלום על עכבר אפור- חלום זה בא לסמל את הפחדים של החולם, ולהתריע אותו, שעליו להתמודד איתם בהקדם האפשרי.
small_c_popup.png

פרטי יצירת קשר

השאירו את הפרטים שלכם ונדאג ליצור אתכם קשר בהקדם!