חלום על הריון

רוצה ללמוד לפרש את החלומות שלך לבד?

לקבלת גישה לקורס פירוש חלומות

אישה חולמת על היריון

תוכן עניינים

זה עשוי לקרות לכל אחד בשלב כזה או אחר של החיים, והתופעה הרבה יותר נפוצה ממה שאתם עשויים לחשוב. בין אם אתם עסוקים בניסיון להרות, או שהנושא כלל לא עומד על הפרק ורחוק מכם שנות אור, חלום על הריון יכול לתפוס אתכם במהלך תקופות שונות של החיים, ויש לכך מספר הסברים.

מכיוון שזהו נושא אוניברסלי ומהווה חלק מחיי כל אדם, חלומות על הריון פוקדים נשים וגברים, והנם בעלי משמעויות רבות, אשר יש לבחון בהתאם לנסיבות החיים של החולם והתחושות שהחלום מעורר בו.

חלום על הריון כדימוי לחיים חדשים שנוצרים עבורכם

חלום על הריון הוא די נפוץ, ולא בהכרח מעיד על זה שאתם צפויים ללדת, אך הוא עשוי להעיד על היווצרות של משהו חדש עבורכם. זה יכול להיות חלק חדש מהאישיות שלכם, שמודיע כי הוא מוכן לפרוץ לעולם או לתקופה חדשה ובתולית בחייכם- עבודה חדשה או התפתחות בקריירה, תשוקה פתאומית שתמצא לה דרך להתבטא ולפרוץ מכם החוצה ולמעשה, כל מה שמסמן עבורכם צמיחה ועשוי להעיד על התפתחות אישית, ממש כמו ילד שגדל בתוככם ופורץ החוצה.

באופן כללי חלום על הריון מסמל יצירה, צמיחה, התפתחות ורעיונות חדשים.

  • יצירה- חלום על הריון מסמל לעתים קרובות "לידה" של משהו חדש- רעיון, עסק, פרויקט, מאמץ יצירתי וכדו'. יהיה מה שיהיה, זה בא להעיד על משהו חדש שהחולם אמור להביא לעולם.
  • צמיחה והתפתחות- חלום על הריון יכול להעיד על צמיחה והתפתחות ברבדים שונים- בפן האישי, הרוחני, המקצועי ואף במערכות היחסים של החולם עם אחרים.
  • התחלות חדשות- חלום על הריון יכול להיות סימן להתחלה חדשה באופק או על רצון של החולם בהתחלה חדשה או בשינוי נקודת מבט על החיים.

הריון בחלום כסמל לנשיות, אימהות וליצר הבריאה שבאדם

הריון ואימהות הולכים יד ביד, ולא נדיר שהריון הוא הסמל לאם או לאינסטינקטים האימהיים כמו הכלה, חום, רוך, הגנה, הזנה וכדו'. אם יש לכם ילדים, החלום עשוי להעיד על ספקנותכם באשר ליכולותיכם ההוריות או תפקודכם כהורה.

חלום על בדיקת הריון כדימוי לבחינה עצמית

פסיכולוגים סבורים כי חלום על בדיקת הריון מעיד על בחינה עצמית של החולם, כזו שעשויה להכין אותו לקראת שינוי או לקראת לקיחת אחריות גדולה שעליו ליטול על עצמו במסגרת מיזם, רעיון או מטרה חדשה, ממש בדומה לאם שמתכוננת לגדל ילד ברחמה.

משמעות הדבר יכולה להיות חיובית או שלילית, בהתאם למה שהדבר מסמל עבור החולם.

חלום על הריון של אדם אחר

חלום על חברה בהריון יכול להעיד על פיתוח צדדים אישיותיים זהים של החולם להיבטים אישיותיים של החברה שהופיעה בחלום. יש הסבורים כי חלום כזה עשוי להעיד על קנאה מצד החולם.

פעמים רבות חלום על חברה בהריון מעיד על מערכת יחסים לא פתורה, והוא בא לעודד את החולם ליצור קשר עם החברה על מנת לסגור את המעגל.

חלום על הריון לא מתוכנן

על מנת לפרש את המשמעות של חלום על הריון לא מתוכנן, חשוב לבחון את רגשות שצפו בעת החלום. תחושה שעומד להיוולד משהו מפלצתי עשויה להעיד על חוסר ביטחון של החולם, בעוד שחלום על הריון שמח ובריא עשוי להעיד על התרגשות רבה שנובעת מההזדמנות להבעה עצמית.

יחד עם זאת, חלום על הריון שמעורר תחושות שליליות עשוי להעיד על בלבול או חשש מפני שינוי מתקרב ובא, ולעתים הוא מאותת לחולם כי עליו להאט את הקצב או לבחון דרכי התמודדות יעילים.

חלום על חרדה מהריון

נשים רבות חולמות על חרדה הריונית בזמן שהן הרות, וזה עשוי להעיד על החרדות הטבעיות והפחדים שצפים כתוצאה מהשינויים הצפויים באורח החיים ובכלל.

 

חלום של גבר שחרד מהריון בחלום עשוי להעיד על פחד משינוי, מיצירה, מהתפתחות או מהתחלה חדשה.

חלום על היריון בזמן שמנסים להרות

עבור אישה שמנסה להרות באופן פעיל בחיי הערות שלה חלום על הריון עשוי להעיד על 1 מ- 2 הדברים הבאים:

  1. החלום כחלק מהגשמת המשאלה, שבא להביע את רצונותיה בפני היקום. 
  2. החלום כחלק מחלום קדם- קוגניטיבי, שמסמן כי החלום עתיד להתגשם, ושהחולמת בדרך הנכונה. 

בכל מקרה שבו מנסים להרות וחולמים על הריון חשוב לבחון אילו רגשות החלום מעורר בחולם על מנת לזהות מכשולים, מעכבים פסיכולוגיים שלא מודעים להם וכדו'. 

פעמים רבות החלום יכול להיות מסר של תקווה, אך בפעמים אחרות הוא עלול להציף תסכול רב.

טיפים לפירוש חלום על הריון

  • מה התחושות שעולות בכם? לכל אחד יש השקפות שונות על הריון. יש אנשים שמתרגשים מזה מאוד, ואילו אחרים עשויים למצוא בזה דבר מאיים, מפחיד ובלתי רצוי. זיהוי המחשבות האישיות שלכם לגבי הריון יכול לעזור לכם להבין טוב יותר את סמל החלומות הנפוץ הזה.
  • האם את בהריון כרגע? חלומות במהלך הריון יכולים להיות מוזרים וחיים במיוחד. ההורמונים תמיד משתנים, וזה יכול לגרום לחלומות מוזרים מאוד! יתכן שיש לחולמת הרבה חרדות מההריון, או שהיא תוהה איך זה ללדת ילד חדש, כיצד השינוי ישפיע על הזוגיות והמשפחה ועוד.
  • בעוד שחלומות יכולים להיות בעלי אופי קדם-קוגניטיבי, הם בדרך כלל לא, ובדרך כלל הם משקפים את העליות והירידות הטבעיות של רגשות ההריון ותנודות במצב הרוח. נסו לא להתעצבן יותר מדי על החלומות שחלמתם, ואם הם ממשיכים להטריד אתכם, אל תהססו לדבר עליהם עם הרופא, האחות או הדולה.
  • האם אתה גבר? גברים יכולים לחלום על הריון, וזה עשוי להיות חלום מדהים, שבא לסמל את הרצון או את הפחד להביא ילדים לעולם מתישהו, או את האינסטינקט האימהי שאולי חסר או בא לידי ביטוי בצורה לא שגרתית. בדרך כלל עבור גברים, הריון בחלום מסמל פרויקט חדש, עסק, רעיון או צורך לבטא את היצירתיות של האדם.
small_c_popup.png

פרטי יצירת קשר

השאירו את הפרטים שלכם ונדאג ליצור אתכם קשר בהקדם!